AktualnościWolontariat

Wolontariat sportowy w Pawłowie i Bodzentynie – od wolontariatu do kariery

W ramach partnerstwa na rzecz wolontariatu sportowego powstałego w wyniku programu „Liderzy dla młodzieży” w Bodzentynie 15-16 grudnia 2017 r. odbyło się szkolenie dla młodzieży pn. „od wolontariatu do kariery”. W szkoleniu wzięła udział młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie oraz młodzi członkowie Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. 

Kilkunastu osobowa grupa młodzieży z Pawłowa i Bodzentyna przez dwa dni uczyła się kim jest wolontariusz, jakie ma prawa i obowiązki, czym jest sukces, jak udzielić pierwszej pomocy, jak prawidłowo się zaprezentować i inne. Wierzymy, że zdobyte informacje posłużą młodym ludziom na drodze ku osiągnięciu wyznaczonych przez siebie celów. Na zakończenie dwóch intensywnych dni młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie uczyła młodzież z Pawłowa posługiwać się bronią, niesamowite przeżycia zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy znaleźli się na strzelnicy.

Partnerstwo na rzecz wolontariatu sportowego w województwie świętokrzyskim powstało z inicjatywy absolwentów świętokrzyskiego programu Liderzy dla młodzieży. Celem partnerstwa jest inicjowanie i rozwój współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami i osobami zaangażowanymi w rozwój wolontariatu na terenie województwa świętokrzyskiego, co prowadzi do animowania działań na rzecz młodzieży w województwie, a także stworzenie stałej grupy wolontariuszy współpracujących z partnerami przy organizacji imprez sportowych.

Partnerstwo w swej idei ma służyć promocji wolontariatu oraz pozytywnych zachować w sporcie, podniesieniu społecznej świadomości na temat wolontariatu sportowego i korzyści wynikających z tej formy zaangażowania wśród młodzieży, integracji środowiska sportowego województwa świętokrzyskiego oraz włączaniu młodych ludzi w realizację projektów o charakterze lokalnym. Pośrednio ma ono służyć wsparciu młodych ludzi w ścieżce rozwoju ich kompetencji społecznych.

Do partnerstwa zainicjowanego przez Fundację Proland Sport z Magdaleną Tusień-Kuzką na czele oraz Izabelą Kisiel prezesem Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus włączyli się także: Lokalna Grupa Działania „Wokół Łysej Góry” – Ania Łubek, Stowarzyszenie OstrowerSebastian Majewski, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w BodzentynieMarcin Sikorski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w StarachowicachKrystian Sadza, Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice – Ireneusz Gwóźdż.  

Partnerstwo jest efektem Świętokrzyskiego Programu Rozwoju „Liderzy dla Młodzieży” powstałego z inicjatywy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa i realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów.

Galeria zdjęć ze szkolenia „od wolontariatu do kariery”. Fot. Izabela Kisiel.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button