AktualnościSport

III Bieg po Ziemi Pawłowskiej

Ponad 250 biegaczy – dzieci, młodzieży i dorosłych – wzięło udział w III Biegu po Ziemi Pawłowskiej – imprezie sportowej towarzyszącej dożynkom diecezji radomskiej, powiatu starachowickiego i gminy Pawłów.

Była to już trzecia edycja biegu ulicami Kałkowa i Godowa. W tym roku organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie, a wsparcia organizacyjnego udzielili członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus.

Biegacze rywalizowali w 14 kategoriach dostosowanych pod względem płci i wieku. Bieg główny podzielony był na dwa dystanse 5 i 10 km.

W biegu głównym najlepsi okazali się:

dystans 10 km – mężczyźni: 1 miejsce – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik – czas: 33:50), 2 miejsce – Kamil Walczyk (Zabiegany Skaryszew – 34:16), 3 miejsce – Damian Kutera (Czarnecki Run Team – 38:11), wśród pań: 1 miejsce – Agnieszka Matysek (LKB Rudnik – czas: 46:57), 2 miejsce – Zuzanna Gałek (MKS Wierna Małogoszcz Sekcja Biegowa – 49:47), 3 miejsce – Karina Ambroży (Kielce – 55:28);

dystans 5 km – mężczyźni: 1 miejsce – Wojciech Jarosz (Juventa Kobex Starachowice – czas: 17:31), 2 miejsce – Michał Karasiński (LKB Rudnik – 17:46), 3 miejsce – Marcin Wojtan (Starachowice – 18:10), wśród kobiet: 1 miejsce – Małgorzata Czarnota (Gąsawy Rządowe – czas: 19:30), 2 miejsce – Anna Sojka (Stalowowolski Klub Biegacza – 21:22), 3 miejsce – Woś Ewa (Pysiek – 23:52).

Wśród biegów dla dzieci i młodzieży na podium znaleźli się (zgodnie z kategoriami):

klasy 0-2 (dystans 300 m) – chłopcy: 1 miejsce – Jan Pocheć, 2 miejsce – Kacper Gałek, 3 miejsce – Aleksander Młynarczyk; dziewczęta: 1 miejsce – Julia Pocheć, 2 miejsce – Zuzanna Iwoła, 3 miejsce – Paulina Piwnik;

klasy 3-4 (dystans 500 m) – chłopcy: 1 miejsce – Mateusz Potrzeszcz, 2 miejsce – Maksymilian Dziułka, 3 miejsce – Alan Potrzeszcz; dziewczęta: 1 miejsce – Zuzanna Jędrzejewska, 2 miejsce – Wiktoria Szmalec, 3 miejsce – Amelia Wojtan;

klasy 5-6 (dystans 800 m) – chłopcy: 1 miejsce – Adam Kowalczyk, 2 miejsce – Przemysław Zapała, 3 miejsce – Alan Stępniewski; dziewczęta: 1 miejsce – Zuzanna Pocheć, 2 miejsce – Amelia Barańska, 3 miejsce – Maja Jeziorska;

klasy 7-8 (dystans 1500 m) – chłopcy: 1 miejsce – Dariusz Sikora, 2 miejsce – Krzysztof Wrona, 3 miejsce – Jan Wiecha; dziewczęta: 1 miejsce – Katarzyna Zarychta, 2 miejsce – Maja Banaszczyk, 3 miejsce – Aleksandra Piwnik;

szkoły średnie (dystans 1800 m) – chłopcy: 1 miejsce – Mikołaj Pawłoś, 2 miejsce – Bartosz Potrzeszcz, 3 miejsce – Krystian Ślifierz; dziewczęta – 1 miejsce – Monika Kardaś, 2 miejsce – Klaudia Kowalska, 3 miejsce – Wiktoria Domańska.

Wolontariuszami podczas biegu byli: Izabela Jasztal, Julia Kozieł, Wiktoria Maciąg, Marysia Skrzeczyna, Ola Banasik, Monika Kardaś, Dominika Zabawska, Natalia Domańska, Iza Tokarska, Agata Milanowska, Wiktoria Domańska, Przemysław Bzymek, Oliwer Jasiński, Karolina Rusin, Anna Zielińska, Klaudia Janikowska, Natalia Maciąg, Małgosia Zieja, Karolina Bidzińska, Martyna Chojnicka, Natalia Bartosz, Klaudia Puchała, Sandra Wójcik, Patrycja Krogulec, Joanna Głowacka, Julia Mazurek, Aleksandra Kusiak, Magda Podbilska, Karolina Pożoga, Wiktoria Jurzyńska, Oliwia Wojteczek, Kasia Dylewska i Dominika Lipa.

Wsparcia rzeczowego organizatorom udzielili: Mariusz i Anna Żurowscy Delikatesy De Lux z Pawłowa oraz Lewiatan Pawłów.

Fotogaleria (Piotr Maj):

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close